تبلیغات
مطالب علمی
مطالب علمی
 
قالب وبلاگ

موسیقی نوای دلنشینی است که بر روی همه موجودات تأثیر دارد . در طبیعت همه مخلوقات الهی نوعی موسیقی دارند . جریان آب بر رودخانه ،  دریا و  صدای آواز پرندگان همه نوایی آرام بخش دارند .  گذشته از این که خود مخلوقات دارای موسیقی خاصی هستند، از نواهای دیگر نیز متأثر می شوند.


عنکبوت و موسیقی"وقتی موسیقی نواخته شود ، عنکبوت از تارتنیدن باز می ماند . " میشله" نویسنده معروف فرانسوی نقل می کند که جوان هنرمندی که اغلب ساعات روز را به نواختن ویولون در اطاق خود می گذارنید  ، روزی مشاهده می کند روی دستش که آرشه گرفته عنکبوتی سراپا به نوای ویولون گوش داده و بی حرکت ایستاده است.

همچنین فردی که دراتاق مشغول نواختن نی لبک بود ،  رو به روی او بر روی دیوار اتاق عنکبوتی تارمی تنید . هنگامی که صدای نی لبک را شنید از تارتنیدن باز ایستاد و بی حرکت ماند .


"تاثیر موسیقی بر سگ"

" توسگانینی" موسیقی دان شهیرایتالیایی می گوید تاثیرموسیقی درسگها بسیار شدید می باشد و هنگامی که قطعات معروف موسیقی را می شنود ، گوشهای خود را تیز کرده و حالت حمله به اشخاص بیگانه را به خود می گیرند.


"گرگ و موسیقی"

گرگ برعکس سگ بی اندازه از موسیقی  متاذی و فراری است . به همین جهت در بسیاری از دهستانهای روسیه زارعین و کشاورزان برای بیرون کردن دسته گرگها از دهکده، آلات موسیقی  را به صدا درآورده و گرگها را از حوالی دهکده فراری می دهند.


"خرس و موسیقی"

بسیاری از شکارچیان خرس، در آفریقا و آمریکا با نواختن فلوت این حیوان را دستگیر می سازند . بدین ترتیب که خود را درمعبر خرس قرار می دهند وهنگامی که این حیوان نزدیک می شود، فلوت را به صدا در می آورند. خرس ازشنیدن صدای فلوت ، تعادل خود را از دست می دهد و روی پا و دست چپ خود بلند می شود و فوراً آن حیوان را به دام می اندازند.


" فیل و موسیقی"

فیل ازشنیدن نوای موسیقی متاثر و یا مسرورمی گردد .  به همین جهت است که در سیرکها تا ارکستر به صدا در نیاید فیلهاعملیات اعجاب انگیز خود را نشان نمی دهند.


"اثر موسیقی برشیر"

شیر با شنیدن موسیقی بی حرکت می شود . یکی از نقاشان فرانسوی برای این که از شیرهای باغ وحش پاریس نقاشی کند ، ارکستری را استخدام نمود . آنها با نواختن، شیرها را مدتی بی حرکت نگاه می داشتند و به این وسیله نقاش مزبورمی توانست از شیرها تابلویی تهیه کند.


"ماهی و موسیقی"

به طوری که در حوضچه های شیشه ای آزمایش شده  ، هنگامی که آهنگ فلوت یا ویولون منعکس شود ،  ماهیهای شناور در آن حوضچه ها هم از حرکت ایستاده و در وسط آب توجه خود را به شنیدن موسیقی معطوف می دارند.


" مرغ و موسیقی

"یکی از دانشمندان حیوان شناس آلمان که از موسیقی نیز سر رشته دارد . آهنگی ساخته که با نواختن آن، مرغها زودتر از موعد معین  تخم گذاری را آغاز می کنند.


" سوت بلبلی و کبوتر"

کبوتر بازان برای دستگیر کردن کبوتر دیگران، اشخاصی که می توانند با دهان و کمک دو انگشت " سوت ممتد" بزنند را استخدام می کنند ، یا خود آن را می آموزند و هنگامی که کبوترها در پروازند و یا لب بام نشسته اند" سوت بلبلی" می زنند ؛ در نتیجه به کبوتران حالت رخوت و سستی دست می دهد و قدرت پرواز از آنها سلب می گردد . لذا به زمین می نشینند و یا از جای خود بر نمی خیزند و شخص دیگری که منتظر چنین فرصتی است آنها را دستگیر می کند.

کبوتر بازان به کسانی که می توانند سوت ممتد بکشند " بلبل" می گویند . نتیجه این که چون " سوت بلبلی" یک نوع موسیقی است ، در ساختمان بدن کبوتر تاثیر سوء می گذارد و غدد داخلی را از وظایف خود باز می دارد . کبوتر از حرکت باز می ماند و در نتیجه طعمه دیگران می گردد.
طبقه بندی: دانستنی ها،
[ پنجشنبه 28 دی 1391 ] [ 01:26 ب.ظ ] [ مهران شهبازی شکیب ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ به شما کمک میکند تا مطالب کلی و اموزنده درباره ی بسیاری از مسائل شگفت انگیز بدانید (با ما باشید)
نظر سنجی
به چه نوع مطالبی بیشتر علاقه داری

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • دانلود فیلم
  • خرید vpn